logo_Committeeگزارش کانون مدافعان حقوق بشر از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه خرداد 1393

و با اشاره به درگیری ها در منطقه خاورمیانه:
مسئولان از دامن زدن به نزاع میان شیعه و سنی دوری کنند


گزارش کانون مدافعان حقوق بشر از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه اردیبهشت 1393

تأکید بر ضرورت کشف حقیقت و دادرسی عادلانه
تبریک کانون مدافعان حقوق بشر به مادران خاوران


گزارش کانون مدافعان حقوق بشر از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه فروردین 1393

درخواست کانون مدافعان حقوق بشر برای محاکمه ضاربان زندانیان بند 350 زندان اوین

کانون مدافعان حقوق بشر در گزارش خود با اشاره به اتفاق روز 28 فروردین ماه 1393 در بند 350 زندان اوین که زندانیان محبوس در این بند به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند، خواستار محاکمه ضاربان زندانیان شد.


kanoon_logo2.jpg
گزارش کانون مدافعان حقوق بشر از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه اسفند 1392

انتقاد کانون مدافعان حقوق بشر
از لغو مرخصی نوروزی زندانیان سیاسی

کانون مدافعان حقوق بشر" که ریاست آن‌ بر عهده شیرین عبادی است درادامه گزارش های ماهانه خود به برسی‌ وضعیت حقوق بشر در ایران در اسفند‌ ماه 1392 پرداخت. "کانون مدافعان حقوق بشر" در گزارش خود با تأکید بر این مطلب که مسئولان ایرانی در جهت بهبود وضعیت حقوق بشر گامی برنداشته اند، از ایراد اتهام به دبیر کل سازمان ملل متحد توسط این مسئولان انتقاد کرده است. دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارشی به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران پرداخته بود. این سازمان مردم نهاد همچنین با دردناک خواندن لغو مرخصی زندانیان سیاسی در نوروز سال 1393 توسط قوه قضاییه، طرح برخی سخنان مبنی بر اینکه مرخصی نوروزی زندانیان سیاسی برای مقابله با گزارش سازمان ملل متحد است را دلیل دیگری بر اثبات گزارش های تنظیمی این سازمان و وخیم بودن وضعیت حقوق بشر در ایران عنوان کرد.


kanoon_logo2.jpg
گزارش کانون مدافعان حقوق بشر از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه بهمن 1392

اعدام در ملاء عام؛ ترویج خشونت با قوانین خشن

"کانون مدافعان حقوق بشر" که ریاست آن‌ بر عهده شیرین عبادی است درادامه گزارش های ماهانه خود به برسی‌ وضعیت حقوق بشر در ایران در بهمن‌ ماه ۱۳۹2 پرداخت. "کانون مدافعان حقوق بشر" در گزارش خود با تأکید بر این مطلب که قوانین خشن خود باعث اشاعه خشونت شده و جامعه را ملتهب می سازند، بر ضرورت بازنگری قوانین کیفری و حذف مجازات مرگ تأکید کرده است. این سازمان مردم نهاد همچنین با اشاره به اعدام 42 نفر در ماه بهمن، از اجرای مجازات اعدام در ملاء عام انتقاد کرده است. از همین رو کانون مدافعان حقوق بشر تأکید کرده است که دولت ایران برای خروج از بن بست اجتماعی راهی جزء تمکین به ضوابط حقوق بشر که قبلا به آنها ملحق شده و متعهد اجرای آن است، ندارد.


kanoon_logo2.jpg
گزارش کانون مدافعان حقوق بشر از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه دی 1392

اعتراض کانون مدافعان حقوق بشر به نحوه برخورد با مهدی کروبی

"کانون مدافعان حقوق بشر" که ریاست آن‌ بر عهده شیرین عبادی است درادامه گزارش های ماهانه خود به بررسی‌ وضعیت حقوق بشر در ایران در دی‌ ماه ۱۳۹2 پرداخت. این سازمان مردم نهاد در مقدمه گزارش دی ماه خود با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر شیوع و گسترش بیماری های تنفسی و ریوی و همچنین ازدیاد آمار سرطان در ایران بر لزوم تبیین قوانین راهبردی برای رفع این مشکل تأکید کرده است.


گزارش کانون مدافعان حقوق بشر از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه آذر 1392

بهبود وضعیت حقوق بشر تنها راه در ایران است

در ماه آذر، مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اکثریت ۸۶ رای موافق قطع نامه ای‌ مبنی بر محکومیت ایران به نقض حقوق بشر تصویب کرد که طبق روال گذشته، مقامات مسئول حکومتی آن‌ را مغرضانه و با اهداف سیاسی عنوان کردند. مطالعه گزارش ماه آذر که فقط حکایت از نقض حقوق بشر در سی‌ روز دارد، نشان از صحت قطع نامه مذکور دارد. حکومت ایران باید بداند که تنها راه جلوگیری از صدور قطع نامه‌های دیگر بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران است.


kanoon_logo2.jpg
گزارش کانون مدافعان حقوق بشر از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه آبان 1392

ادامه بازداشت موسوی، کروبی و رهنورد به معنای غلبه سیاست بر عدالت است

"کانون مدافعان حقوق بشر" که ریاست آن بر عهده شیرین عبادی است در ادامه گزارش های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه آبان 1392 پرداخت. در گزارش "کانون مدافعان حقوق بشر" با توجه به گذشت بیش از هزار روز از بازداشت خانگی زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، توجه مقام های مسئول حکومت ایران به این نکته جلب شده است که ادامه این وضعیت به معنای نبود استقلال قضایی و غلبه سیاست بر عدالت است.


سازمان دیده‏بان‏ حقوق بشر:
آزار و اذیت پناهندگان و مهاجرین افغان در ایران

kanoon_logo2.jpg
گزارش کانون مدافعان حقوق بشر
از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه مهر 1392
"کانون مدافعان حقوق بشر" که ریاست آن بر عهده شیرین عبادی است، براساس اساسنامه خود به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه مهر 1392 پرداخت. در گزارش این سازمان مردم نهاد که به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر می شود، در سه بخش "حقوق مدنی و سیاسی"، "حقوق اقتصادی و اجتماعی" و "میراث فرهنگی و محیط زیست" به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران پرداخته شده است. در بخش وضعیت فعالان سیاسی – اجتماعی دگر اندیش این گزارش به نام ده ها فعال سیاسی و مدنی که بازداشت شده اند، اشاره شده است. وضعیت اقتصادی و کارگران از دیگر مواردی است که در این گزارش به آنها پرداخته شده است. به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، متن گزارش ماه مهر 1392 کانون مدافعان حقوق بشر در اول آبان ماه 1392منتشر شده است.


ebadi15.jpg
گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه شهریور 1392
شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 در ادامه گزارش های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه شهریور 1392 پرداخت.
برنده جایزه صلح نوبل 2003 در گزارش خود که به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر می شود، در سه بخش "حقوق مدنی و سیاسی"، "حقوق اقتصادی و اجتماعی" و "میراث فرهنگی و محیط زیست" به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران پرداخته است.


iranhrc_logo2a.jpg
24مین اجلاس حقوق بشر در ژنو

گزارش چهارمین رویداد موازی در اجلاس حقوق بشر در ژنو در خصوص " زندانیان سیاسی در ایران"
روز دوشنبه 23 سپتامبر 2013 (1 مهر 1392)، همزمان با هجدمین روز از آغاز به کار شورای حقوق بشر در مقر سازمان ملل متحد در شهر ژنو ، پنجمین رویداد موازی کارزار افشای نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران نیز در خصوص "زندانیان سیاسی در ایران"، با حمایت و تدارک سازمان غیر دولتی "سودویند" برگزار شد.


iranhrc_logo2a.jpg
24مین اجلاس حقوق بشر در ژنو

گزارش چهارمین رویداد موازی در اجلاس حقوق بشر در ژنو در خصوص "پناهجویان ایرانی"
روز دوشنبه 23 سپتامبر 2013 (1 مهر 1392)، همزمان با هجدمین روز از آغاز به کار شورای حقوق بشر در مقر سازمان ملل متحد در شهر ژنو ، چهارمین رویداد موازی کارزار افشای نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران نیز در خصوص "پناهجویان ایرانی"، با حمایت و تدارک سازمان غیر دولتی "سودویند" برگزار شد.


iranhrc_logo2a.jpg
گزارش کارزار افشای نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی ايران بیست و سومین اجلاس شورای حقوق بشر

اجلاس جانبی در خصوص مشکلات و مسائل زنان در جمهوری اسلامی ایران

روز جمعه 10 سپتامبر 2013 (22 شهریور 1392)، همزمان با پنجمین روز از آغاز به کار شورای حقوق بشر در مقر سازمان ملل متحد در شهر ژنو ، سومین رویداد موازی کارزار افشای نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران نیز در خصوص مشکلات و مسائل زنان در جمهوری اسلامی ایران، با حمایت و تدارک سازمان غیر دولتی "سودویند" برگزار شد.


ebadi15.jpg

گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر در ایرا ن در ماه مرداد ۱۳۹۲

مسئولیت جان زندانیان با سازمان زندان ها است

شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 در ادامه گزارش های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه مرداد 1392 پرداخت. خانم عبادی در مقدمه گزارش ماه مرداد 1392 به موضوع زندانیان سیاسی بیمار و چگونگی درمان آنان پرداخته است. این مدافع حقوق بشر در گزارش خود به فراهم نبودن شرایط مناسب درمان برای زندانیان سیاسی و عقیدتی اشاره کرده است.


ebadi12.jpg
گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر در ایرا ن در ماه تیر ۱۳۹۲

راه برون رفت از بحران، اتخاذ تصمیم درست در زمینه انرژی هسته ای است

شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 در ادامه گزارش های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه تیر 1392 پرداخت. خانم عبادی در مقدمه گزارش ماه تیر 1392 به موضوع انرژی هسته ای، تحریم ایران و مشکلاتی که متعاقب این مسأله برای شهروندان ایرانی بوجود آمده، پرداخته است. این مدافع حقوق بشر در گزارش خود به غیر ممکن شدن تهیه داروهای حیاتی و ضروری برای بسیاری از بیماران ایرانی اشاره کرده است. خانم عبادی در گزارش ماهانه خود همچنین از لزوم احترام به حقوق بین الملل توسط دولت ایران سخن گفته است. از همین رو او راه برون رفت از بحران را اتخاذ تصمیمی درست در زمینه سیاست انرژی هسته ای توسط دولت ایران عنوان کرده است.


iranhrc_logo2a.jpg
گزارش کارزار افشای نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی ايران بیست و سومین اجلاس شورای حقوق بشر

ویدیوی مجموعه سخنرانی ها

از روز دوشنبه 27 مه 2013 (6 خرداد 1392) بیست و سومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر ژنو آغاز به کار کرد که تا 14 ژوئن 2013 (24 خرداد ۱۳۹۲) ادامه يافت.
این اجلاس که در آستانه "انتخابات" دوره یازدهم ریاست جمهوری و دوره چهارم شوراهای شهر و روستا برگزار شد، با حضور کنشگران و مدافعان حقوق بشری همراه بود که کوشیدند از طریق کارزاری برای افشای نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی و به کمک سازمان غیر دولتی سودویند، با حضور در این اجلاس، ضمن برگزاری اجلاس های جانبی (موازی) در شورای حقوق بشر و تجمعاتی در برابر مقر سازمان ملل متحد در شهر ژنو در ارتباط با "انتخابات" ریاست جمهوری و شوراها، موارد نقض حقوق انسانی در جمهوری اسلامی را روشن کنند.
در پنج اجلاس جانبی (موازی) که برای روزهای ۲۹، ۳۰، ۳۱ ماه مه و ۳ و ۱۰ ژوئن با توجه به دستوراجلاس ۲۳ شورای حقوق بشر و همزمان با سه هفته مبارزات"انتخاباتی" در ایران برگزار شد، موارد زیر مطرح شدند:


گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر در خرداد ماه 1392

رییس جمهور منتخب به اعمال خلاف قانون مأموران حکومتی خاتمه دهد

شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 در ادامه گزارش های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه خرداد 1392 پرداخت. خانم عبادی در مقدمه گزارش ماه خرداد 1392 به موضوع آزادی بیان و لزوم گردش آزاد اطلاعات و چگونگی برخورد جمهوری اسلامی ایران با این دو مقوله پرداخته است. این مدافع حقوق بشر در گزارش خود، به هک کردن سایت ها و احضار خانواده خبرنگاران شاغل در رسانه های فارسی زبان در خارج از ایران به وزارت اطلاعات اشاره کرده است.


ebadi12.jpg
شیرین عبادی در گزارش ماه اردیبهشت 1392 از وضعیت حقوق بشر در ایران:

انتخابات در ایران آزاد، سالم و عادلانه نیست
شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 در ادامه گزارش های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه اردیبهشت 1392 پرداخت.او در مقدمه این گزارش به موضوع انتخابات در ایران و چگونگی تایید یا رد صلاحیت داوطلبان برای شرکت در انتخابات توسط نهادهای مسئول پرداخته است. خانم عبادی در گزارش خود، عملکرد شورای نگهبان به عنوان نهاد بررسی کننده صلاحیت داوطلبان را سیاسی ارزیابی کرد. خانم عبادی در گزارش خود با اشاره به نقش رهبر در تعیین اعضای شورای نگهبان، گفت که انتخابات در ایران، "آزاد، سالم و عادلانه" نیست. این مدافع حقوق بشر همچنین در گزارش خود به رد صلاحیت داوطلبان برای شرکت در رقابت های انتخاباتی شوراهای شهر اشاره کرده است. خانم عبادی در گزارش ماهانه خود، از لزوم فراهم کردن زمینه های شرکت شهروندان در یک انتخابات آزاد، سالم و عادلانه به عنوان اولین .گام برای حل بحران سیاسی موجود در ایران سخن گفته است


ebadi12.jpg
شیرین عبادی

گزارش ماه فروردین 1392 از وضعیت حقوق بشر در ایران

دستگاه قضایی و سازمان زندان ها مسئول جان زندانیان هستند

شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 در ادامه گزارش های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه فروردین 1392 پرداخت. خانم عبادی در مقدمه گزارش ماه فروردین 1392 به موضوع بی توجهی مقام های قضایی شکایت های زندانیان و بستگان آنها پرداخته است. این مدافع حقوق بشر در گزارش خود، به اعتصاب غذای مهدی خزعلی اشاره کرده که در اعتراض به این بی توجهی صورت گرفته است. بر این اساس خانم عبادی توجه مسئولان دستگاه قضایی و سازمان زندان ها را نسبت به حفظ سلامت زندانیان جلب کرده و هشدار داده است که در صورت وقوع هر حادثه برای زندانیان، مسئولیت جان آنها بر عهده مقامات است و این مسأله از جهت حقوقی قابل تعقیب کیفری است.


گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر
در ایران در اسفند ماه ۱۳۹۱

ایران، نماینده مؤدب تری را برای حضور در جلسات شورای حقوق بشر تعیین کند

شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 در ادامه گزارش های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه اسفند1391 پرداخت. خانم عبادی در مقدمه گزارش ماه اسفند 1391 به موضوع رفتار نماینده دولت ایران در جلسات شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد پرداخته است. این مدافع حقوق بشر در گزارش خود، رفتار محمد جواد لاریجانی، نماینده دولت ایران در جلسات شورای حقوق بشر را غیر دیپلماتیک و غیر مؤدبانه ارزیابی کرد و از مسئولان دولت ایران خواست تا فرد مؤدب تری را به جای او انتخاب کنند.
خانم عبادی در گزارش اسفند ماه خود با اشاره به بازداشت 21 فعال سیاسی- اجتماعی دگراندیش و همچنین نه روزنامه نگار و فعال فرهنگی در ایران، به ادعای نماینده دولت ایران در نشست شورای حقوق بشر مبنی بر آزاد بودن انتخابات در ایران اشاره و اعلام کرد که صرف نظر از قانون نظارت استصوابی که آزادی انتخابات را خدشه دار می سازد، دو نفر از رقبای انتخاباتی رییس جمهور فعلی، بیش از دو سال است که بدون محاکمه و تفهیم اتهام در زندان بسر می برند و هنوز هیچ ارگان دولتی، مسئولیت دستگیری آنان را برعهده نگرفته است.


گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر
در ایران در بهمن ماه ۱۳۹۱

اعتراض به آزار و اذیت خانواده های زندانیان سیاسی و عقیدتی


گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر
در ایران در دیماه ۱۳۹۱

ضرورت رعایت همه جانبه حقوق اقلیت های قومی توسط مقام های ایران


ebadi12.jpg
گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه آذر 1391
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم عبادی در مقدمه گزارش ماه آذر1391 به وضعیت کودکان در ایران اشاره کرده است. او در گزارش خود ابتدا به آتش سوزی در دبستانی اشاره کرده است که در پی آن 31 دانش آموز زخمی و کشته شدند. خانم عبادی همچنین به مساله ایدز در کشور و کاهش سن ابتلا به ایدز در ایران پرداخته است. این مدافع حقوق بشر در ادامه با انتقاد از بی توجهی مسوولان حکومتی به سرنوشت "بی صداترین قشر جامعه" یعنی "کودکان"، خواستار توجه بیشتر به آینده سازان فردا شده است.


گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه آبان 1391
شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 در ادامه گزارش های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه آبان 1391 پرداخت. به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم عبادی در مقدمه گزارش ماه آبان1391 به وضعیت زندان های ایران و زندانیان سیاسی و عقیدتی اشاره کرده است. او از ستار بهشتی، وبلاگ نویسی که در پی بازداشتش توسط پلیس و انتقال به زندان درگذشت و تعدادی از زندانیان بند 350 زندان اوین شهادت داده اند که آثار شکنجه بر بدن او را ملاحظه کرده اند، به عنوان یکی از سندهای وضعیت زندان های ایران نام برده است.


گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه مهر 1391
به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم عبادی در ابتدای گزارش ماه مهر1391 به ازدواج دختران کم سال با توجه به "11 اکتبر"، اولین "روز بین المللی دختر بچه" در جهان اشاره کرده است. این مدافع حقوق بشر همچنین در گزارش خود، ازدواج های زودرس را تنها مشکل دختران در قوانین جمهوری اسلامی ندانسته بلکه وضعیت آنان را در مقررات کیفری وخیم تر دانسته است.


گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر
در ایران در ماه شهریور 1391
شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 در ادامه گزارش های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه شهریور 1391 پرداخت. به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم عبادی در ابتدای گزارش ماه شهریور1391 به وضعیت آموزش و معلمان در ایران و همچنین مسائل مربوط به دانشگاه ها از جمله طرح تفکیک جنسیتی و عواقب آن اشاره کرده است.


گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه مرداد 1391
شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 در ادامه گزارش های ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه مرداد 1391 پرداخت. به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم عبادی در ابتدای گزارش ماه مرداد 1391 به نارضایتی عمومی از وضعیت اقتصادی و گرانی روز افزون که در حال گسترش است، اشاره کرده است. این مدافع حقوق بشر در ادامه گزارش خود که به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر می شود، در سه بخش "حقوق مدنی و سیاسی"، "حقوق اقتصادی و اجتماعی" و "میراث فرهنگی و محیط زیست" به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران پرداخته است.
بر این اساس خانم عبادی در پایان گزارش خود بار دیگر تأکید کرده که منافع ملی و رفع بحران فعلی در گرو احترام به حقوق و آزادی های فردی و کرامت انسانی شهروندان است. متن گزارش ماه مرداد 1391 شیرین عبادی در اول شهریور ماه منتشر شده است.


گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه تیر 1391
شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه صلح نوبل 2003 در دومین گزارش ماهانه خود، به بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه تیر 1391 پرداخت. اولین گزارش ماهانه خانم عبادی از وضعیت حقوق بشر در ایران در خرداد ماه منتشر شد. به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم عبادی در ابتدای گزارش ماه تیر 1391 با اشاره به موارد نقض حقوق بشر در استان های کردستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان، بر ضرورت اقدام فوری در جهت رفع هر نوع تبعیض برای آرام کردن مردم، تأکید کرده است.


گزارش شیرین عبادی از وضعیت حقوق بشر در ایران در ماه خرداد 1391
بشر در ایران در ماه خرداد 1391 پرداخت. به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم عبادی با این اعتقاد که ارائه گزارش از وضعیت حقوق بشر در همه کشورها برای مشخص کردن کاهش یا افزایش نقض حقوق بشر در آن کشور، ضرورتی انکار ناپذیر است، برای تنظیم این گزارش اقدام کرده است.
از همین رو این مدافع حقوق بشر تصمیم دارد تا در پایان هر ماه، گزارشی از وضعیت حقوق بشر در ایران را تنظیم و به دو زبان فارسی و انگلیسی، منتشر کند.


ai_logo2.jpg
گزازش 2012 عفو بین الملل درباره ی ایران

ai_logo2.jpg
گزارش جامع نقض حقوق دانشجويان در سال ١٣٩٠

جنایت بی عقوبت؛ گزارش اول/ شکنجه جنسی زندانیان زن در دهه ۶۰

گزارش بنیاد برومند: تحقیقی در باره کشتار زندانیان سیاسی ایران در سال ۱۳۶۷
جفری رابرتسون


گزارش ماهانه نقض حقوق بشر - تیرماه 89
(مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران)

گزارش ماهانه انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران(آداپ)
- ژوئن ۲۰۱۰

گزارش ماهانه (خرداد ماه ۱۳۸۹ ) نقض حقوق بشر در ایران

گزارش ماهانه انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران(آداپ)- می ۲۰۱۰

گزارش ماهانه (اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ ) نقض حقوق بشر در ایران

گزارش کانون مدافعان حقوق بشر
از وضعیت حقوق بشر در ایران در پاییز و زمستان 1388

اسامی بازداشت شدگان سال 1388
(با کوشش مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران)

گزارش ماهانه انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران(آداپ)- آپريل ۲۰۱۰

فعالین ایرانی دفاع از حقوق بشر در اروپا و امریکای شمالی

گزارش ماهانه (فروردين ماه ۱۳۸۹ ) نقض حقوق بشر در ایران

گزارش فعالین ایرانی دفاع از حقوق بشردر اروپا و امریکای شمالی از وضعیت مطبوعات ایران در سال ۱۳۸۸

گزارش ماهانه انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران(آداپ)- مارس ۲۰۱۰

گزارش ماهانه انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران (آداپ) - ژانویه ۲۰۱۰

گزارش ماهانه انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران (آداپ)
- دسامبر ۲۰۰۹

فعالین ایرانی دفاع از حقوق بشر در اروپا و امریکای شمالی

گزارش ماهانه (بهمن ماه ۱۳۸۸ ) نقض حقوق بشر در ایران

فصل نامه نقض حقوق بشر در کردستان

گزارش درباره آزار و تعقیب بهاییان توسط جمهوری اسلامی


جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران – اتریش
Human-rights-iran.org