تسلیت هم‌بندی‌های سابق نرگس محمدی برای او

پیام هم دردی و تسلیت هم‌بندی‌های سابق نرگس محمدی برای او که حالا عزادار پدر است و هنوز به دلیل قطع تماس تلفنی از ۸ آذر امکان تماس با خانواده ندارد:

نرگس جان، وصف ظلم و ستمی که بر تو و دیگر انسان‌هایی که به جرم حق‌طلبی و آزادیخواهی، سال‌های عمرشان را در زندان سپری کرده‌اند، دشوار است.

ظرف دست کم دو دهه‌ی گذشته روزی نبوده که حقی از تو زایل نشود. سالها حبس پشت حبس و محرومیت‌های همه جانبه تنها گوشه‌ای از رنج چون تویی است که هر روز راز سنگر و ستاره را می‌سرایی. امروز اما بهمن غم از دست دادن پدر نیز بر اینهمه فقدان فرود آمد.

کریم محمدی، مردی از سلاله‌ی حقوق بشر که سالها رنج ندیدن فرزند و حسرت شنیدن صدای او را فریاد زد و به تظلم داد برآورد که این حرمان را تاب نخواهد آورد، امروز بدون دیدن تو برای همیشه از میان ما رفت.

ما جمعی از زندانیان سابق و همبند که سوگواری میان میله‌ها را زیسته‌ایم، ما که با تمام وجود زخم بی‌نصیبی از آخرین آغوش عزیزانمان، زخم حرمان بوسیدن آخرین نفس‌هایشان، آخرین صداها و نگاه‌هایشان را بر جان داریم، می‌دانیم اکنون در چه بیدادگاهی، رنج رفتن پدر را به سوگ نشسته‌ای، ما همه همراه و همدل و هم سوگ تو هستیم که در همه رنج‌هایمان در هزارتوهای حبس و ظلمت با ما گریسته‌ای.

کمترین حق انسانی و قانونی تو و همه‌ی زندانیان است که در شرایطی چنین، امکان تاب آوردن این اندوه را در کنار خانواده و دیگر بستگان داشته باشند. حاکمیت باید بی‌هیچ چون و چرا تو را آزاد کند تا در مراسم تشییع و بر مزار عزیز ازدست رفته‌ات سوگواری کنی، که این از کمترین حقوق حقه‌ی هر زندانی است و هرگونه ممانعت از انجام بی‌قید و شرط آن، نمایانگر تلاش تعمدی حکومت در اعمال انواع و اقسام شکنجه‌ها بر روح و جان زندانی‌ها و در بندان است

افسانه امامی
راحله احمدی
نازی اسکویی
شهناز اکملی
ارس امیری
هستی امیری
مژگان ایلانلو
نسیم باقری
گیتی پور فاضل
ناهید تقوی
زهرا توحیدی
هدی توحیدی
ملیحه جعفری
نوشین جعفری
آتفه چهارمحالیان
فاران حسامی
لیلا حسین زاده
زهره داوری
آتنا دائمی
اسرین درکاله
صهبا رضوانی
آزیتا رفیع زاده
نازنین زاغری
زهرا زهتابچی
مهناز سید مرتضایی
صبا شعر دوست
ژیلا شهریاری
نرگس ظریفیان
گلاره عباسی
رها عسگری زاده
هاله غلامی
سمانه قاسمی زاهد
سمیه کارگر
مژگان کشاورز
مهدیه گلرو
مریم محمدی
عالیه مطلب زاده
فرنگیس مظلوم
ژیلا مکوندی
فرزانه ناظران پور
پوران ناظمی
اکرم نصیریان
شیوا نظر آهاری

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *