نرگس محمدی حاضر به شرکت در دادگاه نشد

نرگس محمدی اعلام کرده: “دادگاه انقلاب، کشتارگاه جوانان این سرزمین است و پایم را در این کشتارگاه نخواهم گذاشت و برای قضات وابسته به نهادهای امنیتی و دادگاههای فرمایشی، اعتبار و اقتداری قائل نیستم.“

نرگس اعلام کرده که به دلیل عدم استقلال قوه قضاییه، غیر قانونی بودن دادگاه انقلاب، برگزاری دادگاههای نمایشی و غیر علنی و عدم برخورداری متهمان از حق دفاع، در محاکمه روز ۲۸ آذر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب حاضر نخواهد شد.

او اعلام کرده که صدور احکام اعدام در شعبات دادگاههای انقلاب، دادگاه انقلاب را به کشتارگاه جوانان این کشور تبدیل کرده است . دادگاهی که محسن شکاری را فقط برای یک اعتراض مدنی به دار آویخته و هشت جوان “معترض” جنبش با شکوه” زن، زندگی، آزادی” را اعدام‌کرده است.

جوانان معترض اتوبوس اتوبوس از زندانها روانه این شعبات شده و به ظالمانه‌ترین احکام محکوم شده‌اند.

این دادگاه برای بیانیه‌ها و نوشته‌ها و تحصن ما زندانیان در زندان است. واقعیت این است که حربه حکومت استبدادی یعنی زندان در مقابل اراده زندانیان شجاع به زانو درآمده است و دیوارهای ترک خورده زندان استبداد، توان بریدن صدای ما زندانیان را ندارد. این “اقتدار معترض” است.

اولین محاکمه پس از دریافت جایزه نوبل صلح

هفته گذشته خانواده نرگس محمدی در اینستاگرام او خبر دادند این فعا حقوق بشر زندانی ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۲۸ آذر ماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود.

بنابر این گزارش ۱۹ آذر، روز اعطای جایزه نوبل صلح، نرگس محمدی به دفتر بند زنان فراخوانده شده و طی ابلاغیه‌ای به او اعلام شده که ساعت ۱۰ صبح روز ۲۸ آذر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست ایمان افشاری محاکمه خواهد شد.

همزمان طی ابلاغیه‌ای از سوی دادسرای امنیت ناحیه ۳۳، اعلام شده که با توجه به مسائل سیاسی و امنیتی خواسته شده تا اجرای حکم محکومیت در خارج از شهر تهران صورت پذیرد. این درخواست از سوی وزارت اطلاعات و به امضای علی قناعت‌کار ماوردیانی سرپرست دادسرا می‌باشد.

این سومین محاکمه نرگس به دلیل فعالیت های اخیر او در زندان و دادن بیانیه و نوشته‌هایش به بیرون زندان است که در دادگاه انقلاب برگزار می‌شود. در دو پرونده قبلی نرگس به ۲۷ ماه زندان و ۴ ماه رفتگری و نظافت خیابانها محکوم شده است و سومین محاکمه روز ۲۸ آذر برگزار خواهد شد.

این در حالی است که از ۸ آذر ماه نیز مسئولان زندان، قطع تماس تلفنی و ملاقات را به او ابلاغ کرده‌اند.


اینستاگرام نرگس محمدی

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *