«حجاب اجباری» را با جانم بر سرتان آوار خواهم کرد

صبح امروز، چهارشنبه ۲۴ آبان، باز هم از انتقال نرگس محمدی به بیمارستان قلب جهت انجام عمل آنژیو قلب به دلیل نپوشیدن حجاب اجباری جلوگیری شد.

در سی‌تی‌انژیو و سی‌تی‌اسکن انجام شده در ۱۷ آبانماه در بیمارستان، گرفتگی دو رگ قلب، جمع شدن مایع دور قلب و التهاب شدید مری گزارش شده است.

خانواده نرگس محمدی با انتشار پیام او در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که مسئولیت جان نرگس محمدی با حکومت است.

متن پیام نرگس محمدی:

۱۷ آبان پس از دو ماه ممانعت زندان از اعزام به بیمارستان قلب و پس از سه روز اعتصاب غذا، به بیمارستان اعزام شدم. پس از آزمایش‌های متعدد، سی‌تی‌اسکن و سی‌تی‌آنژیو در شرایط مافوق امنیتی بلافاصله به زندان بازگردانده شدم.

چند ساعت بعد سازمان زندان‌ها طی بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: «نرگس محمدی به بیمارستان اعزام و پس از آزمایش و به دلیل نبود مشکل حاد برای ادامه دوران محکومیت به زندان برگزارنده شد.»

در بیمارستان و در حضور اینجانب ماموران زندان و امنیتی‌ها متعهد شدند که روز ۱۸ آبان به بیمارستان مراجعه کرده و جواب آزمایشات و سی‌تی‌اسکن و سی‌تی‌آنژیو را تحویل بگیرند. این در شرایطی بود که حتی به وکلا و بستگان اینجانب اجازه‌ی نزدیک شدن به من و یا پیگیری و اطلاع‌یابی از روند درمان داده نشد. چرا؟

ماموران زندان و امنیتی‌ها، ۱۸ آبان به وعده‌شان عمل نکردند و به ناچار وکلای متعهد و دلسوز اینجانب در تاریخ ۲۰ آبان به بیمارستان رفته و مدارک را تحویل گرفته و ساعت ۱۰ صبح به زندان تحویل می‌دهند. این در حالی است که ساعت ۱۸:۲۰ همان روز با تلفن به خانواده‌ام متوجه شدم که نتایج بررسی‌ها بسیار نگران‌کننده است.

خانواده‌ام اطلاع دادند که ۲ رگ گرفتگی بالا دارد، دور قلب مایع جمع شده و مری بسیار ملتهب شده است و من نیاز فوری به آنژیو دارم در حالی که من کلاً بی‌اطلاع بودم و زندان نه تنها پیگیری و اقدام نکرده بلکه حتی از من مخفی کرده بودند. چرا؟

آن شب با همبندی‌هایم به دفتر زندان رفتیم. اما حاضر به جوابگویی نشدند. چرا؟

روز ۲۱ آبان، یکشنبه، دکتر مختصص قلبی را به داخل بند زنان آوردند و ایشان با مطالعه آزمایشات و سی‌تی‌آنژیو در حضور رئیس بند زنان، معاون حفاظت زندان، رئیس بهداری اوین و پزشک اوین اعلام کرد که ۲ رگ گرفتگی بالایی دارد و باید آنژیو شود و حتی در مقابل اصرار من برای تجویز دارو گفت نمی‌توانم ریسک بکنم و باید آنژیو شوی. ممکن است رگ‌ها تا بالای ۷۰ درصد، شاید ۸۰ درصد گرفتگی داشته باشند.

همینطور اعلام کرد که دور قلب را مایعی گرفته که باید درمان شود. مری التهاب شدیدی دارد و فرم آن عوض شده است و در حضور رئیس بهداری تاکید کرد که آنژیو باید انجام شود.

سئوال کردم زمان اعزام کی خواهد بود؟ رئیس بند زنان گفت ما نمی‌توانیم، باید مجوز از دادستانی بیاید. دستور دادستان لازم است. چرا؟

امروز ۲۴ آبان پس از صدور مجوز دادستان و هماهنگی با بیمارستان برای انجام آنژیو اورژانسی، ساعت ۹ صبح به راهرو رفتم. رئیس اندرزگاه گفت دادستان دستور کتبی داده بدون روسری امکان رفتن به بیرون از بند را نداری.

گفتم شما می‌دانید وضعیت قلب من چگونه است؟ گفت بله. اما اگر روسری سر نکنی آنژیو نخواهی شد.

هم‌وطنان عزیزم

نیاز به هیچ توضیحی نیست و هر کسی که این وقایع را بخواند متوجه خواهد شد که نظام ننگین و سرافکنده دینی استبدادی زن‌ستیز برای بقاء حکومت خود، از هر ابزاری  برای ایجاد رعب و وحشت، ‌سرکوب، کشتار و شکنجه و ویرانی جامعه استفاده می‌کند و وظیفه‌ی انسانی ماست که در مقابل طغیان بی‌پروا و ظالمانه حکومت سکوت نکنیم و دست از مقاومت و مبارزه برنداریم.

من نرگس محمدی اعلام می‌کنم «حجاب اجبارای» یکی از ابزار قدرتمند سلطه‌طلبی و سرکوب جامعه به‌ویژه زنان ایران است که تحت هیچ شرایط به آن تمکین نخواهم کرد.

امروز ۲۴ آبان دادستان قوه ظالم قضاییه جمهوری اسلامی اعلام کرده که علیرغم اطمینان ما از نیاز اورژانسی نرگس محمدی برای درمان قلب، به دلیل عدم تمکین او به «حجاب اجباری» اجازه درمان را نمی‌دهیم.

و من با صدای بلند اعلام می‌کنم:

من تا پای جانم برای آزادی و برابری ایستاده‌ام، تا تحقق دموکراسی از پای نخواهم نشست. ”حجاب اجباری“ را نه با شعار، بلکه در عمل، چون مهسا، نیکا، غزاله، سارینا و آرمیتا با جانم بر سرتان آوار خواهم کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *