نرگس محمدی دست به اعتصاب غذا زده است

خانواده نرگس محمدی از اعتصاب غذای او در زندان به دلیل مخالفت با اعزام این زندانی سیاسی به بیمارستان خبر داده‌اند. طبق تشخیص و اکوی پزشک معتمد سازمان زندانها، نرگس محمدی از یک هفته پیش اعزام اورژانسی به مرکز قلب و ریه دارد. خانواده نگران سلامت و وضعیت جسمانی او هستند.

اطلاعیه خانواده نرگس محمدی:

پس از یک هفته پیگیری‌های نرگس از زندان و وکلیلش از مراجع قضایی تا امروز دادستان با اعزام او مخالفت کرده و مجوز اعزام صادر نمی کند در حالی که نرگس طبق تشخیص و اکوی پزشک معتمد سازمان زندانها از یک هفته پیش اعزام اورژانسی به مرکز قلب و ریه دارد.

نرگس به ۲ چیز اعتراض دارد و اعتصاب غذا کرده است:

۱- سیاست جمهوری اسلامی برای تعلل و عدم رسیدگی پزشکی به وضعیت زندانیان بیمار و از دست رفتن سلامتی و جان انسانها.

۲- سیاست یا “مرگ” یا “حجاب اجباری “برای زنان ایران.

نگران سلامت و وضعیت جسمانی نرگس محمدی هستیم.

خانواده نرگس محمدی / پاریس
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲

هفته گذشته پس از مخالفت مقام‌های زندان از اعزام نرگس محمدی به بیمارستان، همسرش تقی رحمانی اعلام کرد که جان نرگس در خطر است و مسولیت آن با حکومت است.

آقای رحمانی در یادداشتی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: «فراموش نمی‌کنیم که برنده جایزه نوبل صلح در زندان کشور چین به سرطان مبتلا شد و فراموش نمی‌کنیم که علیرضا رجائی در زندان سرطان گرفت. همینطور مرگ‌های تلخ دیگران مانند بکتاش آبتین را.»

تقی رحمانی نوشت: «نظام به بهانه کشتار مردم غیر نظامی غزه، (که امری محکوم است چرا که  کشتار غیرنظامیان در هر جایی محکوم است و جنگ هم امری شوم برای بشر است) فضای رسانه‌ای را رقم زده که مرگ آرمیتا را هم تحت شعاع قرار داده است. فشارهای خود بر فعالان مدنی و سیاسی را افزایش داده است از جمله دستگیری بسیاری در مراسم خاکسپاری آرمیتا.»

به گفته او تا کنون دو بار  از اعزام نرگس محمدی ممانعت شده است او باید در تحت مراقبت توسط پزشک معالج قرار بگیرد. این تاخیر عواقبی برای سلامت نرگس دارد، که مسولیت آن با حکومت است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *