به قتل(مرگ) تدریجی محصورین و زندانیان سیاسی، پایان دهید!

در نامه‌ای که توسط بیش از 570 فعال سیاسی، فرهنگی و مدنی به امضا گذاشته شده و در مورد حصر 13 سالهٔ خانم رهنورد و آقایان موسوی و کروبی، که با نقض فاحش حتی قوانین جاری  ج. ا. آغاز شده، هشدار داده شده است

علی‌رغم هشدارها، نگرانی‌ها و تردیدها در رسیدگی به وضع سلامت مهندس میرحسین موسوی و دکتر زهرا رهنورد، مسئولان نظام همچنان بی‌توجه به آن‌ها بوده و پاسخی نداده‌اند.

این بی‌توجهی و عدم پاسخگویی به هیچ وجه مسئولیت این فاجعه انسانی را از روی شانه‌های افراد نظام کاسته نخواهد کرد.       

این حصر 13 سالهٔ رهبران سیاسی معترض همچنان با روش‌های غیرانسانی ادامه یافته و با افزایش فشارهای روزافزون، موجب فراهم آوردن زمینه برای مرگ تدریجی آن‌ها شده است.

تازه‌ترین گزارش‌ها نشان می‌دهد که آزمایشات پزشکی برای این محبوسان با بروز مکرر علائم بیماری آن‌ها همخوانی ندارد و در ماه‌های اخیر تغییرات آشکاری در وخامت وضع سلامت آن‌ها رخ داده است.

فاطمه سپهری

بدینوسیله، ما خواهان رفع فوری و بدون قید و شرط حصر آن‌ها هستیم.

همینجا لازم به یادآوری است که مسئولیت جان خانم سپهری، زندانی سیاسی که بنا به اطلاعات به دلیل بیماری حاد قلبی رنج می‌برد و هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان قائم مشهد بستری شده، به عهده قوه قضائیه رژیم جمهوری اسلامی است.

برادر خانم سپهری در یکی از مطبوعات توضیح داد که «دستورات پزشکی برای کار درمانی، فیزیوتراپی، و حتی یک ام‌آر‌آی ساده انجام ندادند» و در ادامه «این فشارها و شکنجه‌هایشان آخرین روششان این بود که پنجره‌های اتاقشان را که فقط می‌شد روز و شب را تشخیص داد، به طور کامل بستند».

با توجه به وضعیت وخیم جسمی خانم سپهری، ما خواهان آزادی فوری ایشان و رفع هرگونه فشارهای روانی نسبت به ایشان و اعضای خانواده‌اش هستیم.

این شواهد عینی نمونه‌ای از مرگ تدریجی برنامه‌ریزی‌شده زندانیان عقیدتی توسط رژیم جمهوری اسلامی می‌باشد. ما را در تلاش و مبارزه برای برون‌ریزی، راندن و زدایش این فاجعه انسانی حمایت کنید.

پنجشنبه هفتم مهرماه ۱۴۰۲

پروفسور سیروس میرزایی
گروه پزشکان وکادر پزشکی ایرانیان مدافع حقوق بشر

دکتر بهروز بیات
جامعه ی دفاع از حقوق بشر در ایران ـ اتریش

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *