logo_Committee
عاليه اقدام دوست، یکی از حاضران در تجمع 22 خرداد 1385، تحت الحفظ به شعبه اجرای احکام منتقل شد و سپس به زندان اوین
يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۷ - ۰۱ فوريه ۲۰۰۹مدرسه فمينيستي: عاليه اقدام دوست که به 3 سال حبس قطعی محكوم شده بود، امروز(13 بهمن 1387) تحت الحفظ به شعبه اجرای احکام منتقل شد. "اقدام دوست" از جمله زناني بود كه در روز 22 خرداد 1385 در تجمع اعتراض آميز زنان شركت كرد و در ميدان هفت تير سوار بر ماشين نيروي انتظامي راهي بازداشتگاه اوین شد و در نهايت شعبه‌ 15 دادگاه انقلاب تهران، عاليه اقدام‌دوست را به سه سال و چهار ماه حبس و 20 ضربه شلاق محكوم كرد. پس از آن دادگاه تجديد نظر نیز حكم 3 سال حبس وي را تاييد کرده بود.

به گفته نسيم غنوي يكي از وكلاي اقدام دوست، ديروز (12 بهمن 1387) موكلش در تماسي كه با وي گرفته بود، به او اطلاع داده بود كه ماموران اجراي حكم به در منزل وي در شهرستان فومن رفته و وي را تحت الحفظ به شعبه اجراي احكام دادگاه انقلاب تهران براي اجراي مدت محكوميت منتقل كرده اند. نسیم غنوي با امروز 13 بهمن با مراجعه به دادگاه انقلاب با موکل اش، عالیه اقدام دوست ملاقات كرد.

نسیم غنوي به مدرسه فمینیستی گفت :«امروز قرار است حكم عالیه اقدام دوست اجرا شود و به زندان منتقل شود. تنها راه قانوني كه براي ما مانده است تقاضاي رسيدگي مجدد پرونده از رئيس قوه قضاييه بر اساس ماده 18 قانون تشكيل دادگاه هاي عمومي و انقلاب است.»

خبر تکمیلی: براساس گزارش کانون زنان ایرانی عالیه اقدام دوست اکنون در بند نسوان زندان اوین است: عالیه اقدام دوست ،فعال جنبش زنان ، پنج شنبه گذشته برای گذراندن سه سال حبس به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.

او به جرم شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز بیست ودوم خرداد سال 1385 به سه سال حبس قطعی محکوم شده است.برگرفته از: مدرسه فمينيستي

send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران – اتریش
Human-rights-iran.org