logo_Committee
نرگس محمدی: به وجود شکنجه و تعرض شهادت می‌دهم
پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۲ مارس ۲۰۲۳

narges_mohammadi2023.jpg
نرگس محمدی، فعال حقوق بشر زندانی در ایران در واکنش به سخنان امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی در نشست عادی شورای حقوق بشر سازمان ملل، می‌گوید «من به عنوان هم‌بندی و شاهد در دو مورد تعرض جنسی فیزیکی و شکنجه جسمی حاضر به ادای شهادت در هر مکانی هستم».

متن یادداشت نرگس محمدی:

از درون زندان به وجود شکنجه و تعرض شهادت می‌دهم

ادعاهای حقوق بشری وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در شرایطی اعلام می‌شود که مردم ایران شاهد گسترده ترین سیاست های سرکوبگرانه دولتی و نقض حقوق بشر هستند. دروغ بودن ادعاهای امیرعبداللهیان واضح و آشکار است و نیازی به اقامه دلیل و ارائه مستندات نیست.

اعدام‌ها، شکنجه‌ها، بازداشت‌ها و صدور احکام سنگین زندان در مقابل چشم‌های جهانیان رخ داده، اما حکومت حتی در مقر سازمان ملل بی‌پروا دروغ می‌گوید تا افکار عمومی جهان را فریب دهد.

اساس نظام بر سرکوب و دروغ و فریبکاری است که شرایط جامعه را سختی و فروپاشی کشانده است.

طی چند ماه گذشته بازداشت شدگانی را به بند زنان زندان اوین آورده اند که مورد تعرض جنسی فیزیکی و شکنجه فیزیکی قرار گرفته اند که ما شاهد آثار جسمی بر جای مانده بر تنشان بوده‌ایم.

اخرین آنها خانم مهوش شهریاری، شاعر و نویسنده و عضو جامعه بهایی ایرانیان است که با داشتن ۷۰ سال سن و گذراندن ۱۰ سال حبس دوباره بدون هیچ دلیل و مدرک قانونی بازداشت و ۵ ماه در سلول‌های انفرادی ۲۰۹ متحمل حبس، شکنجه روانی و حتی شکنجه جسمی شده و دچار مشکلات و آسیب‌های جدی شده‌اند.

من به عنوان هم‌بندی و شاهد در هر دو مورد تعرض جنسی فیزیکی و شکنجه جسمی حاضر به ادای شهادت در هر مکانی هستم.

نرگس محمدی زندان اوینsend page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران – اتریش
Human-rights-iran.org