logo_Committee
رسول بداقی، عضو کانون صنفی فرهنگیان به ۵ سال حبس محکوم شد
سه شنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۹ آپريل ۲۰۲۲

rasoulbodaghi.jpg
رسول بداقی، عضو کانون صنفی فرهنگیان از طرف دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس محکوم شد. در حکم این عضو کانون صنفی فرهنگیان اسلام‌شهر مجازات تکمیلی نیز در نظر گرفته شده است.

دادگاه انقلاب تهران رسول بداقی، عضو کانون صنفی فرهنگیان اسلام‌شهر را به ۵ سال حبس،‌ ممنوعیت خروج از کشور و منع اقامت در استان تهران و استان‌های هم‌جوار برای دو سال محکوم کرده است.

رامین صفرنیا، وکیل رسول بداقی روز شنبه ۲۷ فروردین (۱۶ آوریل) در حساب شخصی توئیتر خود از این حکم خبر داد و نوشت:‌ «امروز حکم موکلم رسول بداقی ابلاغ شد. آقای بداقی بابت اتهام اجتماع و تبانی به مدت چهار سال حبس و فعالیت‌های تبلیغی به یک سال حبس، همچنین منع خروج از کشور و منع اقامت در تهران و تمام استان‌های هم‌جوار به مدت دوسال محکوم شد. اشد، قابلیت اجرا دارد. در فرصت آتی تجدیدنظرخواهی خواهیم کرد.»

بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدید نظر چهار سال زندان این فعال صنفی قابل اجرا خواهد بود.

رسول بداقی در سال ۱۳۹۰ به دلیل فعالیت‌های سیاسی و صنفی خود از آموزش و پرورش اخراج شد و پس از آن بارها بازداشت و زندانی شد.

او روز شنبه ۲۰ آذرماه ۱۴۰۰ (۱۱ دسامبر ۲۰۲۱)، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و پس از ۱۰ روز با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

بازداشت این بازرس کانون صنفی معلمان با ضرب و شتم ماموران همراه بود. در هنگام بازداشت ماموران امنیتی بسیاری از وسائل شخصی این فعال صنفی و همسر او از جمله موبایل و کامپیوتر شخصی را توقیف کردند.

مرداد سال گذشته نیزرسول بداقی به همراه چند فعال مدنی دیگر در تجمعی مسالمت‌آمیز در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان بازداشت و در این زمینه برای او پرونده قضائی باز شد.برگرفته از: دویچه وله

send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران – اتریش
Human-rights-iran.org