logo_Committee
کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار را آزاد کنید
شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۸ آپريل ۲۰۱۵

keyvan_samimi2015.jpg
کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران با انتشار ویدیویی درباره روزنامه‌نگار زندانی کیوان صمیمی از مقامات ایرانی می‌خواهد که این روزنامه‌نگار را که از بیماری‌های حاد رنج می‌برد آزاد کند تا بتواند در بیرون از زندان درمان پزشکی خود را دنبال کند.

کیوان صمیمی دچار بیماری‌های مانند گرفتگی رگ قلب، آرتروز کمر، گردن و زانو در زندان است و تاکنون چندین بار به مرکز قلب تهران منتقل شده است با این حال مقامات قضایی در طی این سال‌ها هیچگاه با مرخصی او موافقت نکردند. کیوان صمیمی قرار است خرداد ماه امسال با اتمام دوران محکومیتش آزاد شود.

این روزنامه‌نگار، یک روز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در منزلش بازداشت شد و پس از آن در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی از طریق زیر سوال بردن انتخابات ریاست جمهوری ۸۸، شرکت در تظاهرات اعتراضی و نوشتن مطالب انتقادی در مورد جریان انتخابات به شش سال حبس محکوم شد.

او در حالی به شرکت در تظاهرات اعتراضی پس از انتخابات ریاست جمهوری متهم شده که یک روز پس از اعلام نتایج انتخابات، در تاریخ ۲۳ خرداد ماه دستگیر شد. آقای صمیمی، مدیر مسول روزنامه توقیف شده «نامه»، عضو انجمن دفاع از ازادی مطبوعات و عضو کمیته پیگیری بازداشت‌های خودسرانه و دفاع از حق تحصیل بود. او سابقه ده سال زندان در زمان شاه نیز دارد.


send page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران – اتریش
Human-rights-iran.org