logo_Committee
در این زمینه
عبدالرضا تاجيك، روزنامه‌نگار و همكار مطبوعاتي کانون مدافعان حقوق بشر بازداشت شد
شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۲ ژوين ۲۰۱۰

tajik.jpg
عبدالرضا تاجيك، روزنامه‌نگار و همكار مطبوعاتي كانون مدافعان حقوق بشر بعد از ظهر امروز براي سومين بار بازداشت شد. تاجيك پيش از اين دو بار در تاريخ 24 خردادماه 1388 و همچنين 8 دي ماه 1388 نيز بازداشت شده بود. در بازداشت نخست 7 مردادماه و در دومين بازداشت خود نيز 11 اسفندماه 1388 آزاد شد. عبدالرضاتاجيك در روزنامه‌هاي زيادي مشغول به كار بوده است. او دبيري گروه سياسي روزنامه شرق را در كارنامه خود دارد و قرار بود با راه افتادن روزنامه كلمه دبير سياسي اين روزنامه باشد. تاجيك به جريان فكري مرسوم به ملي-مذهبي‌ها نزديك است.

پيش از اين نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر نيزدر دقایق پایانی روز پنج شنبه 20 خرداد ماه 1389 بازداشت شد.

در طول يكسال گذشته محمدعلی دادخواه و عبدالفتاح سلطانی دو عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر بازداشت و سپس با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شده بودند و حالا با بازداشت عبدالرضا تاجيك و نرگس محمدي به نظر مي‌رسد كه دور تازه‌اي از برخورد با فعالان حقوق بشر آغاز شده است. البته در يكسال گذشته روزنامه‌نگاران زيادي نيز بازداشت شده‌اند كه هنوز تعدادي از آنها در زندان به سر مي‌برند.

فشار بر کانون مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران برای توقف فعالیت‌هایشان در يكسال گذشته با با پلمپ دفتر كانون مدافعان حقوق بشر و انجمن صنفي روزنامه‌نگاران ايران شدت گرفته استsend page email page     print version print


                   


نظر شما؟

نام:

عنوان:

نظر:
codeimgکد را اينجا وارد کنيد:


جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران – اتریش
Human-rights-iran.org